Zakładki

2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”

 

 

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, że rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej”. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w Polsce. Obchodzone jest dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r. kiedy to Nasza Ojczyzna odrodziła się po 123 latach niewoli. 11 listopada 2018 roku przypadnie 100. rocznica tego wielkiego wydarzenia.


Dzielnicowy Dzień Mierzenia i Liczenia „Droga do niepodległości w liczbach” - 14 marca 2018 roku

"Droga do niepodległości w liczbach" to już druga edycja cyklicznej imprezy dla uczniów ze szkół podstawowych z Dzielnicy Targówek - "Dzielnicowego dnia mierzenia i liczenia". W tym roku szkolnym, w związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległosci, spotkalismy się w naszej szkole w celu uczczenia tego radosnego święta. Zrobilismy to w wyjątkowo oryginalny sposób. Wiedzę historyczną połączyliśmy z wiedzą matematyczną i policzyliśmy wszystko, co wiązało się z wydarzeniami tamtych dni. W pierwszej części spotkania uczniowie prezentowali wcześniej przygotowane tematy związane z utratą przez Polskę niepodległości oraz wydarzeniami, które prowadziły do jej odzyskania 11 listopada 1918 roku. W części drugiej reprezentacje szkół rozegrały turniej wiedzy matematycznej, a wszystkie zadania tematycznie związane były z motywem przewodnim spotkania. Zdjecia z "Dzielnicowego dnia mierzenia i liczenia" znajdziecie w zakładce - album fotograficzny - zapraszamy.


Dzielnicowy Dzień Mierzenia i Liczenia „Droga do niepodległości w liczbach”

Termin realizacji: 14.03.2018 r.

 

Uczestnikami projektu są Publiczne Szkoły Podstawowe z Dzielnicy Targówek. Zadaniem każdej szkoły jest opracowanie jednego z przygotowanych przez organizatora wydarzenia historycznego, które doprowadziło Polskę do odzyskania niepodległości. Podczas finału szkoły zaprezentują efekty swojej pracy.


 

"Raduje się serce" - III Warszawski Konkurs Piosenki Niepodległościowej

Termin realizacji: 27.11.2017 r.

 

W dniu 27 listopada w LXXVI Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbył się III Warszawski Konkurs Piosenki Niepodległościowej “Raduje się serce”. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Miziołek z kl. VI A, Aneta Brzezicka z kl. VI C oraz Magda Marcinkowska z kl. VII C.


 

Pieśni Niepodległej - koncert muzyczny

Termin realizacji: 23.11.2017 r.

 

23 listopada 2017 roku uczniowie klas 1-3 w naszej szkole uczestniczyli w koncercie muzycznym "Pieśni Niepodległej"

 


 

Projekt świetlicowy: „Bohater narodowy”

Termin realizacji: 06-10.11.2017 r.

 

W dniach 06-10.11.2017 r. w świetlicy szkolnej w SP 298 w Warszawie realizowany był projekt pod hasłem „Bohater narodowy”. Projekt ten miał na celu zwrócenie uwagi najmłodszych wychowanków świetlicy- uczniów klas 1-3 na istotne fakty  historyczne w sposób przystępny i prosty. Zajęcia i wiadomości dotyczące Święta Niepodległości i sylwetki Józefa Piłsudskiego zostały dostosowane do wieku i możliwości uczniów. Dzieci pod kierunkiem nauczyciela uczyły się przez zabawę. Słuchały opowiadania dotyczącego działań i zainteresowań J. Piłsudskiego. Rozwiązywały quiz dotyczący opowiadania- tym samym nauczyciel sprawdzał rozumienie przekazywanych treści. Tworzyły plakat ilustrujący najważniejsze fakty z życia J. Piłsudskiego- wyszukiwały w Internecie ciekawostek o Józefie Piłsudskim, wybierały zdjęcia. Malowały portrety Piłsudskiego i wykonywały symbole narodowe, które potem wraz z nauczycielem, zamieściły na gazetce ściennej. Uczyły się i wykonywały pieśni z okresu I wojny światowej. Wspólnie stworzyły oryginalną flagę Polski z użyciem białych i czerwonych pomponów do tańca. Najważniejszym punktem projektu było przedstawienie, którego motywem przewodnim było pojawienie się- dzięki maszynie czasu- Józefa Piłsudskiego w naszej świetlicy. Cały występ, a szczególnie wspaniała kreacja Józefa Piłsudskiego, w którego wcielił się uczeń kl. 2a przypadła do gustu zarówno uczniom jaki zaproszonym gościom: dyrekcji, rodzicom i dziadkom a także zaprzyjaźnionym z naszą świetlicą seniorkom z klubu Relaks. W przedstawienie wzięło udział 13 uczniów z kl. 2a i 3d a w całe przedsięwzięcie angażowano na bieżąco wszystkich wychowanków świetlicy.

 

 


 

Uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Termin realizacji: 10.11.2017 r.

 

Uroczysta akademia, dekoracje, stroje galowe, wystawki, kotyliony - to wszystko przygotowaliśmy na obchody Narodowego Święta Niepodległości. To już 99 rocznica tego wielkiego wydarzenia. W przyszłym roku będziemy obchodzić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

"POLSKA - mój kraj, jedyny, wspaniały

Był kiedyś w niewoli, zakuty w kajdany.

Lecz walczył i wreszcie doczekał wolności

1918 - rok niepodległości.

I my o tej ważnej dacie pamiętamy

I polskim żołnierzom hołd dzisiaj oddamy".

W dniu 10 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych oraz flagi. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane w odświętnych strojach i wystąpiły z programem artystycznym. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski "Mazurek Dąbrowskiego" - z dumą na twarzy i postawą "na baczność". Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Był również krótki rys historyczny dotyczący Święta Niepodległości oraz quiz wiedzy, dzięki któremu dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych.

 


 

 

 

 

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 298 im. Jana Kasprowicza
    03-390 Warszawa ul. Krakusa 2
  • 22 811 36 82

Galeria zdjęć